Žádat o dotaci na fotovoltaickou elektrárnu může pouze majitel nebo spolumajitel rodinného domu. Dotace mohou být ale i na bytové domy. Instalovaná elektrárna musí mít výkon minimálně 2 kWp a maximální podporovaný výkon je 10 kWp.

 1. Kde mohu umístit FV panely ?
  • Nově se nemusí FV panely umísťovat jen na střechu nebo fasádu, ale i na související objekty , jako jsou např. garáž, pergola , plot , stodola a také na pozemních instalacích. Pod ní však musí být umožněn růst vegetace. Energie musí primárně sloužit pro spotřebu v domě.
 2. Vztahuje se dotace i na chaty a chalupy ?
  • O dotaci smí žádat i majitelé budov k rekreaci. Chata nebo chalupa musí mít ale číslo popisné nebo evidenční. Majitel chaty či chalupy by měl budovu využívat pro celoroční bydlení a podmínkou je také trvalé bydliště majitele nebo další osoby na adrese chaty či chalupy alespoň dva roky před podáním žádosti o dotaci.
 3. Kolik získáte?
  • Základní instalace o výkonu 2 kWp se standardním měničem – 40 000 Kč
  • Základní instalace o výkonu 2 kWp s hybridním měničem – 60 000 Kč
  • Základní instalace o výkonu 2 kWp s efektivním využitím tepelného čerpadla – 100 000 Kč
  • Za každý další 1 kWp instalovaného výkonu – 10 000 Kč
  • Za 1 kWh el. akumulačního systému – 10 000 Kč
  • Maximální výše dotace je stanovena na 200 000,- Kč , realizace opatření v rodinných domech nacházejících se v Moravskoslezském , Ústeckém a Karlovarském kraji je zvýhodněna 10% bonusem.
  • Dotace na fotovoltaiku je možné kombinovat s dotací na Instalaci dobíjecí stanice na elektromobil. Za instalaci „wallboxu“ k dobíjení elektromobilu máte nárok na příspěvek 30 000 Kč (podmínkou přitom není vlastnictví elektromobilu) a nadto ještě dostanete 10 000 Kč jako bonus za kombinaci
  • Další možností je kombinace s tepelným čerpadlem. Pokud ještě tepelné čerpadlo nemáte a rozhodnete se jím nahradit původní elektrokotel nebo jiný zdroj tepla na tuhá paliva a k tomu si navíc na střechu pořídíte solární elektrárnu, můžete čerpat podporu jak z oblasti C.3 , tak C.1. Tak k dotaci na fotovoltaický systém obdržíte dotaci ve výši až 140 000 Kč na tepelné čerpadlo pro teplovodní systém vytápění s přípravou teplé vody připojené k FV systému a nadto ještě dostanete 10 000 Kč jako bonus za kombinaci.
 4. Jak dlouho trvá vyřízení dotace a kdy mi bude dotace vyplacena ?
  • Proces schvalování má na starost Fond ministerstva životního prostředí a vyřízení trvá zhruba 6 až 8 týdnů. Vyplacení dotace je vázáno na kompletní dokončení instalace FVE a výměnu elektroměru, což je okamžik, od kdy můžete svoji fotovoltaiku legálně používat.
  • Od odeslání žádosti na Fond ministerstva životního prostředí trvá vyplacení zpravidla 6 až 8 týdnů. Pamatujte tedy na to, že dotace je proplácená zpětně až po instalaci a spuštění FVE.

Jestliže máte zájem o instalaci fotovoltaické elektrárny , rádi Vám pomůžeme s vyřízením veškeré administrativy , návrhem , vypracováním projektové dokumentace a realizací. Stačí jen vyplnit poptávkový formulář a my se Vám ozveme