Baterie pro fotovoltaiku dělají to, co znáte díky jakékoli jiné baterie. Dodávají energii, i když je odpojený zdroj – v našem případě slunce. Je to tedy elektrické zařízení, součást fotovoltaické elektrárny , které umožňuje využívat vlastní a zdarma vyrobenou energii i v době , kdy slunce nesvítí.

 

 1. Baterie řeší slabé místo fotovoltaiky
  • Slabé místo fotovoltaiky je v tom , že nejvíc energie vyrábí přes den, kdy je ve většině domácností nejmenší odběr, protože většina lidí není doma. Odběrová špička naopak přichází večer, zejména když je nutné svítit – což se ovšem z principu kryje s dobou, kdy přestává svítit slunce. Schovat vyrobenou solární energii na chvíli, kdy slunce zaleze úplně fotovoltaická elektrárna neumí. Tedy pokud nemáte některý typ záložní baterie.
 2. Jakou kapacitu solárních baterií mám zvolit ?
  • V případě použití bateriového systému je minimální podporovaná kapacita stanovena jako jednonásobek a maximální podporovaná kapacita na dvojnásobek podporovaného instalovaného výkonu FV modulů v kWh. Na baterie tedy můžete čerpat podporu maximálně do dvojnásobku velikosti elektrárny. Maximální podporovaný výkon systému (instalovaný výkon FV modulů) je 10 kWp , maximální podporovaný výkon bateriového úložiště je tedy 20 kWh.
 3. Jaké spotřebiče můžu připojit k baterii ?
  • Teoreticky je možno k bateriím připojit jakýkoli domácí spotřebič. Je ale otázkou , co dává / nedává smysl. Doba zálohování se odvíjí od kapacity bateriového úložiště. Energeticky náročné spotřebiče – jako je např. indukční varná deska by ji vyčerpaly velmi rychle. Proto doporučujeme zálohovat pouze nezbytné spotřebiče , např. internetový modem, dveře od garáže , bezpečnostní systém , několik elektrických zásuvek , svítidla s úspornými žárovkami.
 4. Jak dlouho budou v případě výpadku el. Proudu fungovat zálohované spotřebiče ?
  • Vše záleží na kapacitě bateriového úložiště a na tom, jaké spotřebiče k němu připojíte a jaká bude v době výpadku jejich okamžitá spotřeba. Je -li sestava dobře řešená, baterie jsou schopny poskytnout zálohu i na 2 – 3 dny.
 5. Pokud je zálohován vybraný okruh, je třeba při výpadku el. Proudu dojít k bateriím a něco zapnout ?
  • Není třeba. Při výpadku proudu se střídač sám přepne do režimu zálohy. Po obnovení dodávky el. energie se znovu sám přepne a obnoví výchozí režim FV elektrárny.
 6. Je nutné prostor , kde jsou baterie odvětrávat ?
  • Prostor, kde je uložená baterie není třeba odvětrávat.
 7. Jaké solární baterie nabízíme ?
  • Se střídači GoodWe
   • PylonTech Force H2 – dle typu sestavy nabízíme dva až čtyři moduly, kapacita 7,1 kWh , 10,65 kWh a 14,2 kWh
   • Dyness Tower – dle typu sestavy dva až šest modulů , kapacita 7,1 až 21,3 kWh
  • Se střídači SOLAX
   • SOLAX Triple Power 5,8 kW – dle typu sestavy dva až čtyři moduly , kapacita 11,6 – 23,2 kWh
   • SOLAX Triple Power 3.0  – dle typu sestavy dva až čtyři moduly , kapacita 6,2 až 12,4 kWh

 

Jestliže máte zájem o instalaci fotovoltaické elektrárny , rádi Vám pomůžeme s vyřízením veškeré administrativy , návrhem , vypracováním projektové dokumentace a realizací. Stačí jen vyplnit poptávkový formulář a my se Vám ozveme